Klub Miłośników KsiążkiIlustrowany leksykon grzybów w Polsce

Odpowiedzi na wiele pytań dotyczących grzybów znajdą Państwo w nowym, najobszerniejszy i największym, na polskim rynku wydawniczym Ilustrowanym leksykonie grzybów w Polsce.


Chłopi

Wydaniem Chłopów - wspaniałej książki naszego kolejnego noblisty Władysława Stanisława Reymonta kontynuujemy zapoczątkowaną końcem ubiegłego roku edycję luksusowej, kolekcjonerskiej serii zatytułowanej – Dzieła Literatury Polskiej. Pierwsza część serii zawierać będzie 12 najbardziej znanych polskich powieści, stanowiących kanon naszej literatury narodowej, które wydane zostały do II wojny światowej. Obok wydanej już w całości Trylogii Henryka Sienkiewicza oraz prezentowanych Państwu Chłopów znajdą się powieści takich wybitnych polskich prozaików jak; B. Prus, J.I. Kraszewski, S. Żeromski, M. Dąbrowska czy E. Orzeszkowa. W przyszłości, licząc na to, że pierwsza część będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem planujemy wydać najlepsze pozycje polskiej literatury współczesnej.Aby zobaczyć powiększenie, prosimy nacisnąć na aktualnie wyświetlane zdjęcie


               Chłopi - Władysław Stanisław ReymontChłopi - Władysław Stanisław ReymontChłopi - Władysław Stanisław ReymontChłopi - Władysław Stanisław ReymontChłopi - Władysław Stanisław ReymontChłopi - Władysław Stanisław ReymontChłopi - Władysław Stanisław ReymontChłopi - Władysław Stanisław Reymont
     


W dobie zalewających nas e-Booków pragniemy przypomnieć Państwu , nieco zapomnianą już, a jakże piękną sztukę wydawania ekskluzywnych, kolekcjonerskich edycji książek. Powieść Władysława Reymonta to już czarty tytuł w naszej serii, która od samego początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem czytelników i zyskuje bardzo wysokie oceny. Kolejne tytuły będą się ukazywać mniej więcej raz na kwartał do połowy 2013 roku. Seria Dzieła Literatury Polskiej przygotowana została z pietyzmem i należnym dziełu szacunkiem. Żeby podkreślić wyjątkowość wydania, a także nadać mu kolekcjonerski charakter każda pozycja zostanie wydana w jednakowej szacie edytorskiej, z wytłoczonym na grzbiecie specjalnym exlibrisem, w limitowanym nakładzie 1500 egzemplarzy, a każdy egzemplarz jest specjalnie certyfikowany odpowiednim nadrukiem na stronie tytułowej oraz ręcznie wpisanym numerem , co przesądza o jego niepowtarzalności.„Władysław Stanisław Reymont był publicystą, podróżnikiem, doskonałym obserwatorem. Pisał nowele, opowiadania, reportaże, podejmował próby poetyckie. W świadomości współczesnych zapisał się jednak przede wszystkim jako powieściopisarz, którego koronnym tematem było życie polskiej wsi. Obszerna tetralogia pt. Chłopi, z bohaterem zbiorowym wyeksponowanym w tytule, została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Przyniosła autorowi nie tylko międzynarodowy rozgłos, lecz także przyznaną w 1924 r. Nagrodę Nobla.

Powieść powstawała partiami, a pisarz narzucił sobie żelazną dyscyplinę, pracując nad kolejnymi stronami, rozdziałami, tomami regularnie i z niegasnącym przez lata zapałem. Wiadomo również, że był krytycznym i wymagającym recenzentem własnej twórczości. Efektem wytrwałej pracy jest arcydzieło, którego walory można podziwiać na wielu płaszczyznach.Zdumiewa barwny, kompletny i niezwykle sugestywny obraz życia społeczności wiejskiej – jej realiów, zwyczajów, obyczajów, zachowań i kultury.


Zadziwia umiejętność stworzenia spójnego portretu solidarnej i rządzącej się swoimi prawami gromady, a jednocześnie pokazania tej wspólnoty w całej różnorodności i zindywidualizowaniu postaci.


Urzeka barwna stylizacja gwarowa i niepowtarzalny rodzaj chłopskiej polszczyzny, stworzony na potrzeby książki.

Zachwyca bogactwo ludzkich typów, charakterów, zachowań i sytuacji.


W historii wspólnoty lipieckiej, ujętej w ramy czterech pór roku, zawarta jest metafora cyklu ludzkiego życia, ze wszystkimi jego trudami, radościami, codzienną walką i nadzieją, poświęceniem i miłością. W panoramicznej opowieści pisarz zamknął ponadczasowe prawdy o ludzkim losie – pokazał m.in. dumę i godność Macieja Boryny, 58-letniego wdowca zauroczonego 20-letnią dziewczyną, który zachowuje przytomność umysłu w najtrudniejszych sytuacjach; przedstawił przemianę Antka, porywczego i niepokornego, który przejmuje po ojcu rolę gospodarza; zarysował portret zmysłowej Jagny o artystycznej duszy i nieposkromionej naturze, przeciwstawiając jej początkowo nieśmiałą i bezwolną Hankę, która z czasem staje się przedsiębiorczą gospodynią, a przy tym silną i potrafiącą walczyć o swoje kobietą.


Na kartach powieści rozgrywają się dramaty rodzinne, dochodzi do zdrad i upokorzeń, a każdy dzień przynosi konieczność walki o przetrwanie i zachowanie dóbr. Wszystko to dzieje się przy wtórze kościelnych dzwonów, pomiędzy uroczystościami tłumnie obchodzonymi przez mieszkańców Lipiec – na co dzień podejrzliwych i raczej nieskorych do bezinteresownej pomocy. Wspólnota jednak, by przetrwać, musi współdziałać, dlatego obserwujemy, jak funkcjonują cykliczne rytuały, jakie są mechanizmy podejmowania decyzji w grupie, jakie problemy i napięcia powstają, gdy jednostki sprzeciwiają się prawu większości.Mamy okazję oglądać teatr, w którym jednostkowy los bywa przejmujący, narodziny i śmierć są poddane prawom natury, a chwile szczęścia, choć krótkie i rzadkie, przeżywa się z rozmachem i niezwykłym zapałem. W przemijalności i ulotności chwil pociechą jest ich powtarzalność. Właśnie ten przewidywalny cykl przemian sprawia, że z każdą wiosną, z każdym dniem natura mobilizuje człowieka do tego, by na nowo podejmować egzystencjalny trud.”


To bibliofilskie wydanie przygotowane zostało w jednym dużym wolumenie liczącym 615 stron i mieszczącym cztery tomy powieści. Książka, jak przystało na ekskluzywne wydanie oprawiona została w naturalną skórę, oprawa jest twarda, szyta i ozdobiona garbikami. Oprawa ma tłoczoną złotem tytulaturę i grzbiet. Na czarno natomiast tłoczona jest na przedniej stronie oprawy ornamentyka i wizerunek chłopa orzącego ziemię-symbol ciężkiej ale owocnej pracy. Na tylnej stronie oprawy wytłoczono na czarno ornamentykę i wizerunek tańczącej wiejskiej pary. Obcięcia bloku stron są złocone.Książka została wydrukowana na bardzo wysokiej jakości papierze Munken Print Cream o kremowym odcieniu oraz o fakturze i sztywności zapewniającej długą trwałość. Łączy on najlepsze właściwości papierów drzewnych i bezdrzewnych a jego parametry techniczne są zoptymalizowane zostały do produkcji ekskluzywnych książek.


Tą wyjątkową edycję albumową zdobi kilkadziesiąt, przygotowanych specjalnie dla tego wydania rycin - autorstwa Beaty Sajewskiej. Zaprezentowane na nich wiejskie pejzaże, charakterystyczne portrety, obrzędy, zabawy, czy też zwykła ciężka praca znakomicie uzupełniają epickie opisy autora. Bibliofilskie wydanie sławnej powieści uderza swoją wytworną elegancją edytorskiego kunsztu; jej ikonograficzne bogactwo obok wspomnianych powyżej rycin współtworzą bowiem gustownie ozdobione za pomocą złoconych inicjałów, bordiury i floratury strony, drukowane piękną, wyrazistą czcionką, rozświetloną szeroką przestrzenią światła.Oddajemy w Państwa ręce już czwartą księgę, która jeżeli zagości w Waszych domach uzupełni wspaniałą ekskluzywną i wyjątkową kolekcję polskiej powieści, będąca ozdobą każdej biblioteki. Stanie się powodem do dumy, a pewnie i zazdrości ze strony sąsiadów czy znajomych. Z upływem czasu, zostanie rodzinną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Książka oraz cała seria wydane zostają wspólnie przez Klub Miłośników Książki i Wydawnictwo Carta Blanca .


Kolejne tytuły serii dostępne będą w sprzedaży telefonicznej tylko w Klubie Miłośników Książki w ograniczonym nakładzie 1500 egzemplarzy na każdy tytuł.


Autor: Władysław Stanisław Reymont

Tytuł : Chłopi

Objętość: 615 stron ( tomy 1 +2+3+4) grubość 5,5cm

Format: 29,5 x 21 cm

Oprawa: twarda, szyta, pokryta skórą, tłoczenia , złocenia

Wydanie : pierwsze 2011 - edycja limitowana w nakładzie 1500 numerowanych egzemplarzy


Seria wydawnicza: Dzieła literatury polskiej

Wydrukuj

 

Strona główna | O firmie | Oferta handlowa | Nowości | Zamówienia | Kontakt

Klub Miłośników Książki © Rok założenia 2001


Stronę odwiedziło:28044 gości. Dzisiaj stronę odwiedziło: 45 gości. Wczoraj stronę odwiedziło: 214 gości.